s-motion-4

موشن گرافیک

Motion Graphic

dividar-amin1

به هنر متحرک سازی تصاویر پویانمایی و صداگذاری روی ویدیو گرافیکی موشن گرافیک (Motion Graphics) گفته می‌شود. ساخت موشن گرافیک تبلیغاتی، علمی، آموزشی روز به روز ارزش بیشتری پیدا می‎کند. وقتی سعی دارید محتوا را در یک زمان بسیار کوتاه و با اثرگذاری بالا انتقال دهید موشن گرافیک بهترین گزینه‌ی روی میز است!

 

 موشن‌ها به صورت آنلاین و آفلاین به یک وبسایت، اپلیکیشن یا سوشیال، یک ارزش افزوده‌ی مثال‌زدنی می‌افزایند. طراحی موشن‌ گرافیک حتی می‌تواند با یک فیلم رئال ترکیب شود و یک ویدیوموشن جذاب خلق شود.

موشن‌گرافیک‌‌ یکی از اثرگذارترین تکنیک‌های ویدیومارکتینگ است و سبب می‌شوند که در یک صنعت از شما صحبت شود. موضوعات یک موشن گرافیک می‌تواند معرفی آپشن‌های جدید یک وبسایت، آموزش، اطلاع رسانی، راه‌های ارتباط، نحوه کار با اپلیکیشن، معرفی شبکه‌های اجتماعی، پاسخ به سئوالات پرتکرار، نحوه خرید یا فعالسازی یک نرم‌افزار و … باشد.

ویدیو موشن
اینفو موشن
استاپ موشن
انیمیشن

مراحل ساخت موشن گرافیک

1

برنامه ریزی

در این مرحله، ایده و مفهوم پروژه به دقت بررسی می‌شود و نیازهای آن شناسایی می‌شوند. همچنین در این مرحله، به تعیین زمان‌بندی پروژه، تعیین بودجه و تعیین منابع نیز پرداخته می‌شود.

2

نوشتن داستان

در این مرحله، داستان و ایده پروژه به دقت بررسی می‌شود و سپس نوشته می‌شود. این داستان معمولاً شامل متن، تصاویر و توضیحاتی است که برای توضیح دهنده ایده پروژه بکار می‌رود.

3

طراحی اولیه

در این مرحله، طرح‌های اولیه برای موشن گرافیک تهیه می‌شود. این طرح‌ها شامل نوشتار، طرح‌های اولیه و تصاویر هستند که به عنوان مثال، شامل طرح کلی صحنه‌ها، شخصیت‌ها و اشیاء است.

4

انیمیشن

در این مرحله، شخصیت‌ها، صحنه‌ها و اشیاء موشن گرافیک با استفاده از نرم‌افزارهای انیمیشن‌سازی طراحی و انیمیشن می‌شوند.

5

صداگذاری

در این مرحله، صداهای مورد نیاز برای موشن گرافیک ایجاد می‌شود. این شامل افکت‌های صوتی، موسیقی، دیالوگ و سایر صداهای مورد نیاز است.

6

تحویل

در این مرحله، موشن گرافیک به مشتری تحویل داده می‌شود و در صورت نیاز، تغییرات و اصلاحات نهایی انجام می‌شود.